Pas gati një dekade me gjasë trajneri Rafet Prekazi do të largohet nga Kosova U21.Gjatë ditëve të fundit janë përmendur shumë emra si kandidatë për të qenë selektor të kësaj grupmoshe si Shefki Kuqi, Bekim Isufi, Afrim Tovërlani etj.Megjithatë burime të Indeksonline, bëjnë të ditur që momentalisht trajneri favorit për këtë punë është gjermani Michael Nees.

Që nga viti 2017 ai ka kontratë me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe shërben si drejtor teknik i ekipeve kombëtare.Vite më parë ai ka qenë selektor i Izraelit U21 nga 2013-2015.Përveç U21-shit, ka mundësi që edhe trajnerët e grupmoshave tjera të zëvendësohen./Indeksonline/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu