Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditës së sotme do ketë mot me diell dhe vranësira.

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Vranësirat gjatë natës dhe në orët e para të ditës, vende-vende do të shoqërohen me shi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-5m/s.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu