Analisti politik dhe veprimtari Sali Rexhaj, përmes një postimi në Facebook, thotë se po të ishte në pozitën e Isa Mustafës vetëm një kusht do ta kishte hedhë si ofertë për partië që të bëjnë koalicionin qeverisës.

E ai kusht, sipas tij, është që kushdo që e pranon LDK-në për partner do duhej që postin e kryeministrit të ia jepte LDK-së, dhe asgjë më pak.

Postimi i plotë:

Po te isha une Isa Mustafa, vetem nje kusht e kisha hedhe si oferte.

Kushdo qe na pranon per partner, duhet ofruar LDK-es poziten e kryeministrit.

Asgje me pak.

Dera jone eshte e hapur per te gjithe, 24 ore ne dite.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu