Ish-deputeti i NISMA Socialdemokrate, Zafir Berisha, ka vazhduar me kritika të ashpëra ndaj kryetarit të VV-së Albin Kurtit, ende pa marrë pozitën e kryeministrit ky i fundit.

Berisha përmes një statusi në ‘Facebook’, ka thënë se është për t’u befasuar se si dje Kurtit i pengonte çdo gjë nga Serbia, kurse sot për pushtet nuk i pengojnë votat e helmuara nga Serbia.

Është për me u befasu se si Albinit dhe VV dje i pengonte me të drejtë çdo gjë që vinte nga Serbia(produkte). Ndërsa sot (për interesa meskine dhe pushtet) nuk i pengon votat e paligjëshme dhe të helmuera të Vuçiqit (Listës Serbe)! Kjo është paftyrësi!!!”, ka shkruar Berisha në Facebook.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu