Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, sërish e ka quajtur flamurin e Kosovës e quan flamur lara lara.

Ai ka thënë se ka ndryshuar në kuptimin që kanë strategji më të avancuar, por siç tha jo koceptalisht dhe parimisht.

“Po lara lara është, nuk i kam zgjedhur unë ngjyrat”, ka deklaruar Kurti në TV Dukagjini,

Ai tha se flamuri u miratua ditën kur u shpallë pavarësia e vendit, pa ndonjë diskutim e demokraci.

Kurti tha se të gjithë shpresojnë që rregullohet flamuri i Kosovës, sepse nuk mund t’ia zë vendin flamurit kuqezi. /Reporteri.net/.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu