Lumnije Gërxhaliu dhe Hashim Thaçi janë bashkë prej gati 20 vjetësh. Janë çift i konsoliduar prej shumë kohësh dhe prindër të një djali, Endritit.Kur e ku kurorëzuan dashurinë e tyre Lumnija dhe Hashimi?Ishte dita 8 korriku i vitit 1997 kur ata kurorëzuan dashurinë dhe së bashku kanë afër 20 vjet martesë.

Hashim Thaçi me bashkëshorten, Lumnijen si dhe djalin, EndritinPresidentit të zgjedhur, Hashim Thaçit, asokohe i ishte dashur që përkohësisht të vendosej në Zvicër për shkak të dënimit me 10 vjet burgim në mungesë nga regjimi serb, shkruan “Kosovarja”.Ceremonia e martesës së tyre ishte e pamundur që të zhvillohej në Kosovë, prandaj Zonja e Parë i ishte bashkuar Thaçit në Zvicër.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu