Komuna e Prizrenit së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Mirëqenies Sociale, Islam Thaqi, kemi filluar me shpërndarjen e drurëve për ngrohje për familjet e dëshmorëve, invalidëve të luftës dhe familjeve në nevojë.-njofton Mytaher Haskuka përmes një njoftimi në facebook./transmeton GazetaFlash24/

Tutje shkruhet se duke pasur parasysh gjendjen pandemike e cila ka dëmtuar ekonomitë familjare Komuna e Prizrenit ka rritur numrin e përfitusve.

Këtë vit 700 familje do të furnizohen me nga 3 metra drurë nga DPMS.

Po ashtu do të vazhdojnë edhe me shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike.-shkruan Haskuka

https://www.facebook.com/mhaskukaa/posts/1090266318111544

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu