Holstein Friesian lopë HF në nivel kombëtar të bagëtisë dhe konkurrencës mjeljes mbajtur në Patiala, Punjab Indi. Holstein Friesian janë një lloj i bagëtive të qumështit me origjinë nga provincat Hollandeze të Holandës së Veriut.

Kjo lopë jep mesatarisht 56 litra qumësht në ditë shkruan GazetaFlash24.net/

Për më tepër ndiqeni videon:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu