Lidhja Demokratike e Kosovës, mori 24.46% dhe do t’i ketë 29 deputetë.

E nominuara për kryeministre nga kjo parti, Vjosa Osmani mori 176 188 vota.

Osmani ka marrë më së shumti vota në Prishtinë, Pejë dhe Podujevë ndërsa komunat me shumicë shqiptare ku ajo ka marrë më së paku vota janë Hani i Elezit, Juniku dhe Skenderaji./Periskopi/

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu