Kampanja zgjedhore e Joe Biden njoftoi se do të mbajë një konferencë shtypi të transmetuar drejtpërdrejt në 11:00 ET – që në orën tonë nënkupton pas pak çastesh.Menaxheri i fushatës, Jen O’Malley Dillon dhe këshilltari i lartë – Bob Bauer do të japin një azhurnim mbi gjendjen e garës, pasi votat vazhdojnë të numërohen .


Vlen të potencohet se Joe Biden është duke udhëhequr me 264 vota elektorale ndaj 214 të presidentit aktual, Donald Trump.Një kandidat duhet të fitojë 270 vota elektorale për t’u shpallur fitues./GazetaBlic

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu