Kosova ka mposhtur Malin e Zi me rezultatin 2:0, në ndeshjen e luajtur në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian EURO 2020, raporton GazetaBlic.Amir Rrahmani ka realizuar golin e parë në këtë duel në minutën e nëntë të sfidës – kurse në minutën e 34’të, Vedat Muriqi dyfishoi epërsinë e ‘Dardanëve’.12.494 tifozë ishin zyrtarisht në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Me shumë siguri mund të themi se kjo ishte paraqitja më e mirë e ‘Dardanëve’ në ndeshjet e kombëtares së vendase.Të kulturuar, fantastik dhe shumë të zhurmshëm.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu