Për 5 ditë bëhen 14 muaj që kur ndodhi takimi Thaçi-Vuçiq.E kjo ishte hera e fundit që presidentët e Kosovës dhe Serbisë u përballen në kuadër të dialogut nën formatin e Bashkimit Evropian.

Nga 8 nëntori 2018, procesi i dialogut shkoi në ngrirje totale, njofton Klan Kosova.

Beogradi ashpërsoi fushatën kundër shtetësisë së Kosovës, derisa Prishtina vendosi tarifë doganore 100% për mallrat serbe.Me hyrjen në vitin 2020 ka aktivizim të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për t’i kthyer në tavolinë palët drejt qëllimit për marrëveshje finale.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu