?????????????????????????????????????????????????????????

Tashmë në Kosovë kanë filluar të bien temperaturat dhe Kosova po afrohet drejt stinës së ftohtë asaj të dimrit.

Meteorologët paralajmërojnë se bora e parë në Kosovë do të vie në gjysmën e dytë të muajit tetor, ku edhe fillojnë të bien grimcat e para të dëborës.

Poashtu meterologë theksojne se edhe kjo javë do të jetë e ngrohtë, madje madje temperaturat në kë vikend mund të arrijnë edhe 27 gradë celcius.

Shpresojmë që bora e cila pritet të bie në gjysmën e muajit tetor, të mos i zë pa pregatitur kompanitë përgjegjese të pastrimit të dëborës dhe institucionet relevante./gazetaflash24.net

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu