Simpatizantë të VV-së dhe LDK-së janë grumbulluar në sheshin e Podujevës dy ditë para zgjedhjeve në këtë komunë.

Reporteri mëson se aty ka ardhur edhe deri te një incident fizik në mes të simpatizantëve të të dyja partive.

Në momentin e incidentit aty kanë qenë edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri e Xhelal Sveçla i VV-së, të cilët mësohet se kanë ndërhyrë për të qetësuar situatën.

Reporteri ka siguruar edhe një video të shkurtë nga ky moment.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu