Ministrja e Financave Hykmete Bajrami përmes një stuatusi në facebook ka njoftuar se është takuar me Fondin Kosovar për Garantimin e Kredive, Komisionin Regullativ të Prokutimit Publik dhe ATK-në transmeton GazetaFlash24.

Ministrja Bajrami, njofton se kanë komunikuar poashtu me përfaqësuesit e
-Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, dhe
-Bankën Qëndrore të Kosovës. /GazetaFlash24.net

Postimi i plotë:

Të nderuar qytetarë,
Me qëllim të zbatimit efikas të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike – Covid-19, i cili u miratua në Kuvendin e Republikës së Kosovës me datën 04.12.2020 sot jemi takuar me
-Fondin Kosovar për Garantimin e Kredive,

  • Komisionin Rregullativ të Prokurimit Publik, dhe
  • ATK-në;
    Kemi komunikuar poashtu me përfaqësuesit e
    -Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës, dhe
    -Bankën Qëndrore të Kosovës.
    Po punojmë intensivisht me të gjitha institucionet relevante në mënyrë që përmes zbatimit të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike – Covid-19, të arrihen rezultate pozitive në fuqizimin e ekonomisë dhe përmirësimit të jetës së qytatarëve të Republikës së Kosovës.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu