Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar për arrestimin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi pasi ai sot u nisë për në gjykatë speciale, transmeton Gazeta Flash24.

Ai përmes një postimi në rrjetin social facebook reagoi për arrestimin e disa prej figurave kryesore të UÇK-së, që u bë bujë sot në Kosovë.

Historia e Kosovës dhe liria e saj kanë emër. Ky emër, Hashim Thaçi, do të kthehet fitimtar edhe nga kjo betejë për të lartësuar edhe më, luftën e drejtë të UÇK-së e popullit të Kosovës! Besojmë në ty miku im! , ka shkruar Enver Hoxhaj./gazetaflash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu