Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj janë duke mbajtur konferencë për media për të vendosur për masat e reja, shkruan GazetaFlash24.

Hoti ka deklaruar se masat që janë në fuqi do të mbahen dhe gjithashtu tregoi që nesër në mëngjes do të takohet me Policinë dhe institucionet tjera gjegjëse për zbatimin në përpikmëri të masave.

Kryeministri delaroi se pushimi dimëror i shkollave do të jetë një muaj, nga data 18 Dhjetor deri në datën 18 Janar dhe këto ditë të munguar do të zëvendësohen gjatë pjesës së dytë të vitit shkollor./GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu