Kryeministri i vendit Avdullah Hoti i shoqëruar nga Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka vizituar Klinikën Infektive në QKUK nga ku ka thënë se jemi praktikisht në situatë të luftës, duke u përballur me raste e viktima.Ai ka falënderuar mjekët, infermierët dhe stafin teknik, të gjithë ata që kanë kontribuar gjatë kësaj kohe.
“Mirëpo tash me valën e dytë, duhet të ngrisim nivelin e angazhimit, në mënyrë që ta menaxhojmë sa më mirë këtë pandemi”, ka theksuar Hoti.

Sipas tij në krahasim me regjionin situata me Covid-19 në vendin tonë po menaxhohet më mirë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu