Dashi
Dashuria: Do të nervozoheni për një pjesë të mirë të javës. Ju nuk do të tërhiqeni nga diskutimet dhe kjo mund të shkaktojë edhe grindje serioze. Yjet këshillojnë të jeni të durueshëm dhe të qetësoni zemrat. Gjatë fundjavës, megjithatë, krizat do të zgjidhen dhe çdo keqkuptim do të fshihet.

Puna: Këtë javë ju mund të jeni disi zhgënjyes, veçanërisht në punë, dhe veçanërisht në fushat ku do të detyroheni të jeni në kontakt të drejtpërdrejtë me njerëzit, si me kolegët. Marsi do t’ju bëjë të prirur për të ngritur polemikë edhe për çështje të vogla.

Demi
Dashuria: Në këtë periudhë bilanci juaj mund të mos jetë në krye dhe disa probleme sentimentale mund ta minojnë atë. Sidoqoftë, duke filluar nga e mërkura, gjërat do të ndryshojnë dhe do të keni mundësi të keni një vizion më të gjerë të asaj që po ndodh me ju. Zemrat e vetmuara do të vendosin të hapen dhe ta lënë veten të shkojnë në pasione.

Puna: Në ditët e para të javës do të duhet të merreni me një zierje pune të çmendur dhe energjitë do të jenë të larta. Në vend të kësaj, në pjesën e dytë të javës do të rrihni gjymtyrët dhe do keni shumë pak dëshirë për të guxuar në punë. Horoskopi rekomandon që të reagoni dhe të paraqiteni përpara për të marrë atë që ju nevojitet, siç është rritja e pagës ose promovimi.

Binjakët
Dashuria: Gjatë javës do të keni disa diskutime me të dashurin tuaj për dallimet e mendimit ose për çështje ekonomike. Mos mendoni të ndryshoni mendjen e partnerit tuaj vetëm sepse dëshironi, përkundrazi të mendoni dhe të pranoni atë që ai ka për të thënë. Fundjava do të jetë një kohë e përshtatshme për t’u rikthyer në kontakt me dikë dhe zemrat e vetmuara mund të vendosin të kthehen në ndonjë dashuri të vjetër.

Puna: Në punë do të ndiqni projekte që keni filluar për ca kohë dhe të përpiqeni t’i realizoni ato. Disa çështje do të kërkojnë përqendrim më të madh dhe nuk do të jetë e vështirë t’i gjeni ato nëse dëshironi të arrini qëllimet tuaja së shpejti. Ky qëndrim do t’ju rezervojë surpriza për tu kapur.

Gaforrja
Dashuria: Këtë javë familja do të jetë qendra e vëmendjes tuaj dhe pas disa ditësh të ndërlikuara gjithçka do të jetë përsëri e qetë. Kjo gjithashtu do të inkurajojë humorin e mirë dhe partneri me siguri do të jetë entuziast për të. Mërkuri do të favorizojë beqarët e shenjës duke i bërë ato të komunikues, por edhe shumë pasionantë.

Puna: Në sferën e punës do të tregoni qartësi të madhe të ideve dhe do të habisni të gjithë rreth jush. Gjatë javës do të jeni në humor të bëni më të mirën për të tjerët dhe gjithashtu mund të ndihmoni kolegët dhe miqtë për të zgjidhur çështje të mprehta. Por kini kujdes të mos lini pas dore punët tuaja, ju mund të mbeteni prapa dhe të humbisni mundësitë e dëshiruara!

Luani
Dashuria: Gjatë kësaj jave ndoshta do të jetë e nevojshme të mos guxoni shumë me dashurinë. Mendohuni para se të vendosni, kështu që do të preferohet të adoptoni një qëndrim të kujdesshëm me ata rreth jush. Beqarët gjithashtu do të duhet të peshojnë me kujdes çdo veprim.

Puna: Fatkeqësisht kjo do të jetë një javë në të cilën do të duhet të bëni pak ose asgjë dhe nuk do të keni asnjë lajm të madh në punë. Përfitoni nga kjo për të forcuar projektet që keni parashtruar për të arritur. Përpiquni gjithashtu të përmirësoni marrëdhëniet me disa kolegë me të cilët keni devijuar, rezultatet e së ardhmes do të përfitojnë.

Virgjëresha
Dashuria: Disa dyshime ose mendime të dyta për zgjedhjet e fundit të bëra mund të ndriçojnë në mendjen e shumë Virgjëreshave, por do të jetë vetëm për dy ditët e para të javës. Në fakt, nga e mërkura mendimi do të rrjedhë rrjedhshëm si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Për më tepër, ata që e dëshirojnë atë do të kenë gjithë fundjavën për të rikuperuar një lidhje dhe për të ringjallur mirëkuptimin.

Puna: Këtë javë mund të hasni një situatë disi të mprehtë dhe të vështirë sa të përfundoni. Për fat të mirë, gjithçka do të qetësohet në mes të javës dhe me pak përpjekje do të jeni në gjendje t’i plotësoni nevojat tuaja me ato të të tjerëve.

Peshorja
Dashuria: Java e tanishme nuk do të jetë më e mira për ata që kanë lindur nga shenja, shumë do të jenë akoma nën stres dhe do të manifestojnë një rënie drastike të dëshirës. Ju nuk do të keni shumë kohë për partnerin tuaj, në të vërtetë mund ta lini pas dore atë për punën. Do të ketë perspektivë të shkëlqyeshme për beqarët për të gjetur dikë që përputhet me idealin e tyre.

Puna: Ka shumë projekte që ju do të duhet të përfundoni brenda kësaj jave. Do të jeni të zhytur në punë dhe stresi do t’ju bëjë që të jeni gjithashtu të zhgënjyer. Do të jetë mirë të gdhendni disa hapësira për t’u çlodhur.

Akrepi
Dashuria: Me familjen dhe partnerin tuaj këtë javë mund të shfaqeni mjaft të heshtur, por e vërteta është se mendja juaj do të pushtohet me mendime të tjera. Sidoqoftë, do të keni mjaft mundësi për ta sqaruar se jeni i pranishëm dhe se kujdeseni për gjysmën tuaj tjetër. Për beqarët ka takime të reja interesante që mund të çojnë në miqësi ose dashuri.

Puna: Java nuk do të jetë veçanërisht e favorshme për sektorin ekonomik, kështu që do të jetë mirë të përfitoni nga çdo mundësi financiare që vjen në rrugën tuaj. Sidomos në gjysmën e dytë të javës, bëni gjithçka për të zhvilluar marrëveshje dhe projekte që mund të bëjnë një ndryshim në financat tuaja.

Shigjetari
Dashuria: Do të jetë një periudhë shumë e trazuar, në të cilën do të mund të transferonit me lehtësi atë që nuk ju pëlqen për një situatë të caktuar. Këshillë është që të shmangni diskutimet sa më shumë që të keni mundësi dhe të vendosni një fytyrë të mirë në një lojë të keqe. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të zgjedhin kush të marrë pjesë dhe të vendosë nëse do të mbajë një lidhje më shumë seç duhet.

Puna: Java premton të jetë plot angazhime pune dhe do të ketë shumë çështje me të cilat duhet të përballeni. Sidoqoftë do të ketë mundësi të shkëlqyera për të marrë promovime dhe çmime, por do të duhet të krijoni hapësirë për veten tuaj në mes të konkursit. Zilia dhe goditjet e ulëta nga kolegët ziliqarë nuk mund të përjashtohen.

Bricjapi
Dashuria: Nuk do të jetë një javë e mirë, mund të keni vështirësi serioze në frontin e komunikimit dhe njerëzit afër jush do të humbasin. Ju do të keni nevojë për mbrëmje relaksuese për t’u rikuperuar dhe për fat të mirë gjërat do të përmirësohen nga e enjtja. Edhe për beqarët situata do të përmirësohet dhe ata do të jenë në gjendje të krijojnë marrëdhënie të shkëlqyera.

Puna: Mërkuri do të vendos përqendrimin tuaj në provë gjatë javës. Do të jetë mirë t’i kushtoni vëmendje më të madhe gjatë kryerjes së detyrave të punës, në mënyrë që të shmangni gabimet bruto. Mos u besoni verbërisht të gjithëve dhe mbani nën kontroll menaxhimin e projekteve tuaja, do të jeni në anën e sigurt.

Ujori
Dashuria: Këtë javë do t’ju duhen disa këshilla për të rivendosur një ekuilibër të drejtë dhe për të qenë efikas në të gjitha frontet. Për fat të mirë me Venusin në anën tuaj do të keni sukses. Ky qiell shpërblen dashuritë e reja por gjithashtu mund të sjellë një stabilitet të madh në çiftet e konsoliduara. Për beqarët, miqësitë forcohen dhe njohje të reja parashikohen në horizont.

Puna: Udhëtimet në punë hapin perspektiva të mira profesionale. Mundësitë e shumta që do të ndodhin në këto shtatë ditë do t’u japin vendasve mundësinë për të krijuar nisma të reja dhe për të hedhur themelet për projekte shumë ambicioze. Duhet të besoni më shumë në veten tuaj dhe t’i besoni aftësive tuaja.

Peshqit
Dashuria: Do të jetë një nga javët më të mira të muajit, sepse fillon një revolucion që do të sjellë një qetësi sentimentale. Mundohuni të mos e ringjallni të kaluarën dhe mos u mërzitni nga kujtimet. Tani faza e rimëkëmbjes fillon, dhe është e vlefshme për të gjitha frontet. Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të njohin shpirtin e tyre binjak.

Puna: Në punë dhe në bashkëpunime mos harroni të jeni optimale dhe inteligjente. Neptuni dhe Venusi në shenjë do t’ju ndihmojnë të përparoni në projektet tuaja profesionale dhe të arrini qëllimet e dëshiruara. Kujdes nga pengesat e disa konkurrentëve ziliqarë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu