Gjykatësi I Dhomave të Specializuara ka konfimuar aktakuzën kundër presidentit Hashim Thacit, kreut të PDK-së, Kadri Veselit dhe shefit të grupit parlamentar të LVV, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Në njoftim thuhej se ata janë të akuzuar për krime lufte, të arrestimeve dhe ndalimeve arbitrare, trajtimit mizor.Aktakuza ka gjithsej 68 faqe./IndeksOnline/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu