Spitalet e Kosovës janë mbushur me të prekur nga COVID-19.

Në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës, aktualisht po trajtohen 901 pacientë me koronavirus.

Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, 13 nga ata janë me respiratorë.

Ndërkaq 632 po trajtohen me oksigjeno-terapi.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit siç njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë janë regjistruar 609 raste të reja me koronavirus dhe 13 viktima.

Kurse në spitale të tjera në Kosovë po trajtohen 618 pacientë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu