Dy kampionë të paketimeve ushqimore të ngrira të importuara dolën pozitivë me Covid19. Kjo u zbulua nga autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në një provincën të Kinës.

Kampionët u morën nga krahët e ngrira të pulës të importuara nga Argjentina dhe këmbët e ngrita të pulës të importuara nga Rusia, informon Qendra për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve.

Kompanitë e lidhura me këtë rast u mbyllën nga autoritetet lokale dhe u bë dezinfektimi i zonave dhe teste të të acidit nukleik për personat që kanë patur kontakt të drejtpërdrejtë me produktet, shkruan “Xinhua”.

Personeli i përfshirë në mënyrë direkte me këtë ngjarje ka rezultuar negativ me Covid-19, deri më tani.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu