Letrat e tualetit, dezinfektuesit dhe ushqimet përsëri po ‘fluturojnë’ nga raftet e dyqaneve në të gjithë Shtetet e Bashkuara me shtetet e detyruara të vendosin bllokime më të rrepta.

Fotografitë e bëra ditët e fundit tregojnë dyqanet në Uashington, California, Virginia, Indiana, Ohio, New Jersey, New York, Michigan dhe Missouri të boshatisur, ndërsa njerëzit janë në panik.

Panik në SHBA/ Rritja alarmante e rasteve me COVID, njerëzit

Por ekspertët thonë se ky panik ka të ngjarë të jetë më pak i ashpër këtë herë pasi dyqanet dhe blerësit janë më të përgatitur.Masa të reja të bllokimit u njoftuan, ndërsa 40 shtete raportuan rritje rekord ditore në rastet e COVID-19 këtë muaj.Kombi në tërësi ka pasur mesatarisht më shumë se 148,000 raste të reja në ditë, dhe 1,120 vdekje ditore, gjatë javës së kaluar.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu