Gazeta Flash24 ka siguruar informacione se me datën 24 Nëntor 2020 se në stacionin policor të Gjakovës është futur një person i armatosur por i pa kontrolluar nga policia shkruan GazetaFlash24.

Lajmin për Gazetën Flash24 e ka konfirmuar Inspektoriati Policor i Kosovës.

 Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht hetuesit e saj janë njoftuar lidhur me rastin që ka ndodhur më 24.11.2020, ku  në Stacionin Policor është gjetur  një armë zjarri (pistoletë) me një karikator dhe pesë fishekë . 

 Inspektorati Policor është në fazën fillestare të ndërmarrjes së veprimeve  hetimore në konsultim e  Prokurorinë Themelore në Gjakovë dhe në përputhje me misionin ligjor të IPK-së.

Me respekt;

Inspektorati Policor i Kosovës/GazetaFlash24.net/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu