Në ditët kur krerët e UÇK-së po gjykohen nga Gjykata Speciale, homologët rajonit për Minishengenin Ballkanik, kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, presidenti Aleksandër Vuçiç si dhe Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabić dhe Ministri i Shëndetësisë, Zlatibor Lončar, kanë bashkëbiseduar për bashkëpunimin në luftën kundër COVID-19

Sipas mediave të Serbisë nga ky bashkëbisedim janë dakorduar për një memorandum bashkëpunimi rreth mbrojtjes dhe luftës ndaj armikut të padukshë virusit Sars Cov-2.

Ndërsa në anën tjetër krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë duke u gjykuar në Gjykatën Speciale për akuza nga më të ndryshme./GazetaFlash24.net/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu