Për shkak të rritjes së rasteve të reja me koronavirus në Kosovë, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka marrë vendim që Kolegji “Mehmet Akif ” në fshatin Banullë në Komunën e Prishtinës, të kalojë nga skenari “A” (mësimi në shkollë) në skenarin “C” (mësim online).

Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta Sinjali, është marrë pas rekomandimit të IKSHPK-së dhe kërkesës së MASH-it, pasi që janë infektuar me COVID-19 pesë mësimdhënës të këtij institucioni.

Më poshtë gjeni vendimin e plotë./

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu