2 aksidente trafiku kanë ndodhur sot mbasdite në Prishtinë, të dyja në lagjen “Veternik” transmeton GazetaFlash24.

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak para orës 19:00 gjatë mbrëmjes së sotme ku të lënduar janë 2 persona.

Gjithashtu një aksident tjetër ka ndodhur rreth orës 16:40 ndërmjet 2 automjeteve ku të lënduar janë 3 persona.

Rastet për GatetënFlash24 e ka konfirmuar Daut Hoxha, Zëdhënës i Policis së Kosovës.

Për të dyja rastet, të lënduarit janë dërguar për trejtman mjeksor. E policia po merret me procedurat për hetimin e shkaqeve të këtyre aksidenteve.

Deklarata e Policisë :

Eshte raportuar per 2 aksidente trafiku ne Veternik, Prishtine.
Rreth ores 18:00 eshte shkaktuar nje aksident trafiku ndermjet tri automjeteve, ku lendime kane marr 2 persona dhe
Rreth ores 16:40, aksident ndermjet dy automjeteve, ku lendime kane marr 3 persona.
Te lenduarit jane derguar per tretman mjeksor. Njesitë kompetente te trafikut rrugor jane marr me rastet dhe procedurat tjera per hetimin e shkaqeve te ketyre aksidenteve te shkaktuara.
Apelojme tek te gjithe pjesmarrsit ne trafik, posaqerisht tek drejtuesit e automjeteve qe drejtimin e automjeteve te tyre ta pershtatin me kushtet dhe rrethanat ne rruge duke iu permbajtur rregullave ne trafik, ne menyre qe te shmangen aksidentet rrugore.

Me respekt
Daut Hoxha
Zëdhënës i PKs

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu