Partia Demokratike e Kosovës ka reaguar pas lajmit të një mediumi në Shqipëri.Inervista e Xhavit Halitit është keqinterpretuar.

Në media thuhej se nënkryetari i kësaj partie, Xhavit Haliti është ftuar nga Dhomat e Specializuara.

Ky është reagimi:

Nuk është i vërtetë lajmi i publikuar në media se nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti është ftuar nga Dhomat e Specializuara.

Intervista e tij e dhënë për një medium në Tiranë, është keqinterpretuar dhe nxjerrë jashtë kontekstit.

Nënkryetari Haliti konfirmon zyrtarisht se nuk ka kurrfarë ftese dhe po i vazhdon normalisht detyrat e tij partiake GazetaFlash24.net

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu