Blerta Deliu, deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, përmes një statusi në facebook i ka reaguar shefit të diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell transmeton GazetaFlash24.

Deputetja Deliu, përmes një statusi në Facebook ka thënë që Kosova nuk i pranon këshillat e dikujt që e mohon pavarësinë e saj.

E krejt kjo për shkak të deklaratave të tij se Kosova dhe Serbia duhet të veprojnë në përputhje me angazhimin e BE-së dhe në përputhje me aspiratat e tyre evropiane./GazetaFlash24.net

Statusi i plotë:

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu