Gazeta Flash24 ka realizur një sondazh online në “Facebook” ne pyetjen se Kush duhet të udhëheq me Qeverinë e re të Kosovës? Albin Kurti apo Kadri Veseli.

Sondazhi ka qenë publik dhe i hapur për 24 orë për të gjithë ndjekësit.

Në këtë sondazh fitues është i nominuari për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetvendosje, Albin Kurti.

Kurti gjithsejt ka marrë mbështetjen e 64% të ndjekësve duke lënë mbrapa rivalin e tij të drejtpërdrejt në këtë garë Kadri Veselin me 36% të votave./GazetaFlash24

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu