Pas arrestimit të Kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, policia e EULEX ka zbarkuar në zyrat e kësaj partie.

Kjo bastisje vjen pas arrestimeve të bujshme që u bënë ditët e fundit në Kosovë.

Kujtojmë se ditën e djeshme Gjykata Speciale ka konfirmuar aktakuzat për presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e opozitës Kadri Veseli, dhe deputetin Rexhep Selimi , e të njëjtit janë shoqëruar për në Hagë.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu