U bë e famshme me fjalimin e saj, por sa vota...

Rrezofat Azemi, kandidate e AAK’së për deputete kishte zënë vend në të gjitha faqet e gazetave, meqë gjatë një fjalimi para një...

Këta janë 50 deputetët e Vetëvendosjes që kanë siguruar ulëse në...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar që të publikojë formularët e rezultateve të partive dhe kandidatëve të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Në...

Rezultatet e dy analistëve të listës së PDK-së – vetëm njëri...

Në mesin e 19 deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, të cilët bazuar në rezultatet momentale të kandidatëve do të sigurojnë ulëse...

Mustafa pas dorëheqjes: Do isha i lehtësuar po ta dija se...

Kryetari në dorëheqje i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se nuk pendohet për prishjen e koalicionit me Vetëvendosjen. Mustafa...

LISTA/ 15 kandidatët e PDK-së që siguruan ulëse në kuvend

Pa përfunduar ende numërimi i votave me kusht, atyre të diasporës dhe votave të personave me nevoja të veçanta, tashmë kanë dal...

Duda Balje tregon se a i ka fituar votat e nevojshme...

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka njoftuar mbrëmë se s’ka arritur që të sigurojë votat e nevojshme për të qenë...

“Driton Selmanaj i merr veç 12 vota”

Edhe pse me numrin dhjetë, në listën e kandidatëve për deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka arritur të sigurojë...

Këta janë 12 kandidatët e LDK-së që kanë siguruar ulëse në...

Lidhja Demokrate e Kosovës (LDK) në zgjedhjet e 14 shkurtit, pa u numëruar ende votat e ardhura me postë, ka marrë 13%...

Kush është kandidati me numër 43 që doli i dyti më...

Partia Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e 14 shkurtit është radhitur e dyta me 17.41%. Gazeta Insajderi ka siguruar...

Nuk do ta besoni sa shumë vota ka marrë Haxhi Avdyli

Haxhi Avdyli ka arritur të sigurojë edhe një mandat në Kuvend. Kandidati për deputet nga koalicioni VV-Lista Vjosa, Haxhi...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT