Paralajmëron Valbon Krasniqi: Nga java e ardhshme mund të rriten rastet...

Drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi thotë se nëse merren parasysh ngjarjet që kanë ndodhur...

Reagon ashpër Lul Raka për masat e reja: Askush nuk u...

Pavarësisht se kryesuesi i Bordit Këshilldhënës, Lul Raka, doli kundër lehtësimit të masave, Qeveria e Kosovës ka vendosur vetë duke mos dëgjuar...

Masat e reja: Test RT-PCR për të gjithë ata që hyjnë...

Qeveria e Kosovës pritet të marr vendim për masat e përgjithshme dhe specifike për mbrojtje nga pandemia Covid-19. IndeksOnline...

Kush gënjen për Covid do të dënohet me 10 vite burg

Në Britani është pritur me polemika propozimi për të dënuar me burg ata që gënjejnë për udhëtimet dhe nuk respektojnë masat antikovid.Ministri...

LAJMI I FUNDIT: Bën vetëvrasje një pacient me COVID-19

Një pacient është hedhur nga dritarja e spitalit “8 Shtatori” në Shkup dhe ka humbur jetën. Siç mësohet jozyrtarisht,...

Konfirmohen edhe 249 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se brenda 24-orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar 249 raste të reja...

Zemaj: Vaksina po vjen, në qershor dhe korrik do të kthehet...

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë një vizite në Spitalin e Vushtrrisë ka thënë se pas ardhjes së vaksinës antiCOVID,...

Pasaportat COVID-19: Rrugë drejt normalitetit apo krijimit të problemeve të reja?

Qeveritë dhe zhvilluesit e teknologjive në mbarë botën po eksplorojnë mënyra të mundshme të përdorimit të “pasaportave të vaksinave”, si një mënyrë...

Publikohet raporti 24 orësh nga IKSHPK, këto janë rastet e reja

IKSHPK ka publikuar raportin 24 orësh të rasteve të reja me koronavirus në 24 orët e fundit shkruan GazetaFlash24.

Shfaqet një sëmundje e re me rrezikshmëri të lartë vdekjeprurëse, kjo...

Në Mretërinë e Bashkuar është dhënë alarmi për një tjetër sëmundje të rrezikshme dhe të rrallë që shfaqet kryesisht tek fëmijët dhe...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT