LAJMI I FUNDIT: Pas operacionit të Policisë në Ministrinë e Bujqësisë...

Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural. Express merr vesh...

“I kam vra dytë, unë i kam vra me dorën tem,...

Dy pjesëtarë të Poicisë së Kosocës kanë ushtruar dhunë fizike dhe psiqike e po ashtu kanë drejtuar ofendime të rënda ndaj një...

Shokon publicisti nga Shqipëria: Është tronditëse, Rexhep Selimi del si urdhërdhënësi...

Publikimi i dosjeve të UNMIK-ut, ku jepen detaje tronditëse për vrasjen e Ekrem Rexhes i njohur si Komandant Drini, Xhemail Mustafës, si...

Kështu trajnohen snajperistët amerikanë për luftë

Ushtarët njihen me armët e tyre, përgatisin kostumet e tyre ‘Ghillie’ dhe mësojnë si të kalojnë pyjet në fshehje maksimale gjatë trajnimit...

Vushtrriasi që pi 200 çaja në ditë kërkon dikë që ta...

Për të 36-tën herë ka të njëjtën kërkesë. Ky është Fisnik Llapashtica nga qyteti i famshëm i çajit, Vushtrria, i cili ka...

Alarmante: 10 raste të vdekjes nga Covid-19 e 340 raste të...

IKPSHK-ja ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 2.715 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të...

Në moshë të re ka ndërruar jetë zyrtarja e Ministrisë së...

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, njofton për vdekjen e zyrtares Vlera Fetahaj, transmeton GazetaFlash24.

Qytetarët po i gëzohen Ditës së Pavarësisë në sheshet e Prishtinës

Kosova shënon sot 13 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. Përkundër pandemisë, kjo ditë mblodhi shumë qytetarët në sheshet e Prishtinës.

Krasniqi: LDK-ja është bërë parti e aparatçikëve, veç një individ s’mund...

Njëri ndër themeluesit Lidhjes Demokratike të Kosovës, Milazim Krasniqi, ka thënë që kësja partie i duhet një lider i ri që vjen...

Edhe një qytetare tjetër nuk e gjen emrin në listë, ajo...

Shaban dhe Fahrije Haxhiu kanë ardhur në Kosovë nga Gjermania për të votuar. Mirëpo, çifti nga Istogu kanë hasur...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT