Epidemia e qeshjes, sëmundja që mbylli 14 shkolla

Që qeshja nuk është e parrezikshme siç duket, tregojnë të dhënat mbi “epideminë e qeshjes”, e cila para 52 vjetësh sulmoi Tanganyikan.

E tmerrshme: Trupi i saj i ngrirë qëndroi me orë të...

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në një fshat serb afër Medvegjës mëngjesin e sotëm. Nëna e tre fëmijëve,...

Alarmi nga mbarë bota: Bletët po ngordhin nga një virus i...

Një alarm vjen nga mbarë globi, ku raportohet për ‘zhvarrosje’ të bletëve. Shkencëtarët në Britaninë e Madhe kanë shfaqur shqetësim pasi popullsia...

“Për 20 euro të kanë çu nëpër hotele” – Kika e...

Kreshnik Husaj i njohur si Kika, moderatori i emisionit “It’s my Love” ka vazhduar duke e ofenduar konkurrentin Lulzim Jashari, pasi ky...

Njihuni me 31-vjeçaren që nuk pranon të heqë qimet në fytyrë:...

Gratë shpenzojnë para dhe shumë kohë duke u munduar që të qëndrojnë të kuruara në çdo kohë. Por, 31-vjeçarja...

E mbani mend vajzën e ‘Zhades’? Sot është 28 vjeçe dhe...

Aktorja sot është 28 vjeçe. Kanë kaluar shumë vite prej kur telenovela “Kloni” ishte ndër më të ndjekurat.

Nëse ende nuk e keni përgatitur bakllavanë, ju tregojmë sekretin e...

PËRBËRËSIT: Për brumin: 1 kg miell 005 të verdha veze në temperaturë ambienti.1 gotë uji vaj...

‘Luftë deri në vdekje’, bëhet virale video e drerit që endet...

Një fotograf në Japoni nuk mund ta besonte atë që arriti të kapte. Gjegjësisht, ai bëri një foto të...

(Foto) Kjo lopë është shitur më shumë se një shtëpi, do...

Lopa Limousin nga Shropshire, emri i plotë i së cilës është Wilodge Poshspice, është një pasardhës i bagëtive...

Si ta hiqni mykun nga muret e shtëpisë?

Sapo fillon lagështia, shfaqen edhe njollat e mykut në muret e shtëpive, kryesisht pranë parvazeve të dritareve. Myku nëpër mure është një...
0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek

LAJMET E FUNDIT