Gazetari, Berat Buzhala, në emisionin Pressing, ka thënë se sipas informatave që ka marrë nga LDK dhe Vetëvendosje, sot është bërë një ofertë, e cila akoma nuk është pranuar nga partia e Isa Mustafës.

“Vetëvendosje ia ka ofruar një ministri shtesë LDK’së. LDK’ja nuk e ka pranuar, por ëahtë pajtuar që këtë ta cojë në Këshill të Përgjithshëm”, ka thënë Buzhala.

Buzhala iu është referuar deklaratave të fundit të zyrtarëve të VV’së, Arbër Zaimi dhe Besnik Bislimi, të cilët kanë akzuu

“Sa akuzojnë mediat se po spekulojnë, është mirë ata të vinë në studio e të tregohen transpartenë. Të tregojë për cka kanë folur e për cka s’po merren vesh”, ka thënë Buzhala. /Express/

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu