Presidenti Donald Trump dhe aleatët e tij po ndërmarrin hapa gjithnjë e më të dëshpëruara për të përmbysur rezultatin e zgjedhjeve të vitit 2020. Pavarësisht kësaj, zyrtarët e zgjedhjeve këmbngulin se nuk ka pasur mashtrim me vota.

I ndodhur në këtë situate, presidenti Joe Biden ka kërkuar ndihmën e amerikanëve.
Ai ka kërkuar ndihmë financiare për shkuarjen e tij në Shtëpinë e Bardhë si president.

“Meqenëse presidenti Trump rezuzon të pranojë dhe po vonon tranzicionin, be dutat ta financojmë atë vetë dhe kemi nevojë për ndihmën tuaj”, thotë Biden.

Biden fitoi më shumë se 270 vota të nevojshme elektorale dhe mposhti kundërshtarin republikan, Donald Trump.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu