Filozofi Blerim Latifi përmes një shkrimi në Facebook ka pyetur sot se pse presidenti turk, Tayip Erdogan nuk ka reaguar pas arrestimit dhe konfirmimit të aktakuzës për ish-presidentin Hashim Thaçi dhe tre krerët tjerë, dhe sipas tij nuk është e vështirë të kuptohet transmeton GazetaFlash24.

Latifi ka thënë se ai nuk po reagon për arsye se nuk do që të shqetësojë presidentin serb, Aleksandër Vuciq.

Postimi i plotë:

“Pse Erdogani se tha një fjalë për dërgimin e presidentit të Kosovës dhe të tre krerëve tjerë të UÇK-së në Hagë? Nuk është e vështirë të kuptohet: nuk do ta shqetësojë Vuçiqin, të cilit po i shet drona luftarakë, dhe bizneset e mëdha që i ka në Serbi.Ai mendon: hajt se arnautët i rehatojë lehtë, duke u shitur dokrra fetare e osmane. Dhe deri me tani i ka dhezë bajagi mirë”, ka shkruar ai.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu