Arsene Wenger thuhet se ka refuzuar një ofertëpër t’u kthyer në futboll, duke marrë kështu përsipër kombëtaren e Serbinë në menaxhim.Serbia humbi mundësinë për kualifikimin në Euro 2020 – pasi u mposht në penallti nga Skocia.Presidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë, Slavisa Kokeza thuhet se dëshiron që një trajner të huaj me emër të madh të hyjë dhe të drejtojë ekipin në drejtimin e duhur.

Sipas medias serbe ‘Informer’, Kokeza iu drejtua një agjenti të Wenger për t’i ofruar atij punën.Sidoqoftë, 72-vjeçari e refuzoi mundësinë. Ikona e Arsenalit, Wenger nuk ka punuar që kur u largua nga Emirates Stadium në vitin 2018./Blic

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu