Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, dje është arrestuar një kosovar, meqenëse në valixhe i është gjetur një armë harkore me gjashtë shigjeta, shkruan Gazeta Blic.

Sipas Policisë, i dyshuari me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

“Aeroporti Adem Jashari 25.11.2020 – 22:30. Nga zyrtarët doganor është vërejtur se në valixhen e të dyshuarit mashkull kosovar kishte një armë harkore me gjashtë shigjeta 78 cm të cilat janë konfiskuar. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt ”, njofton Policia.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu