Rashkaj ishte  kapiteni i parë i Kombëtarës së Kosovës shkruan GazetaFlash24.net

Djaloshi nga Prizreni i cili jeton dhe luan në Suedi ka treguar për fillimet e tij dhe vështirësit në fillimet e kombëtares së Kosovës.

Këto janë fjalët emocionuese të kapitenit të parë të Kosovës

Kam lëvizur drejt Suedisë që në moshën 14-vjeçare, por e kam përfaqësuar Kosovën për herë të parë në vitin 2009.

Atëherë ne ende nuk ishim pranuar nga FIFA dhe UEFA. Mbaj mend që 10 vite më parë nuk kishim rroba për t’u stërvitur dhe tani jemi pjesë e këtij suksesi./GazetaFlash24.net

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu