Më herët kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar me ironi pas heqjes nga zona e kuqe të komunës së Mitrovicës.

“Mitrovica e Jugut është në zonën e kuqe por pas takimit të kryetarit Bahtiri me Ministrin Zemaj janë dakorduar që edhe këtë javë të mbetet e verdhë sepse sipas Bahtirit “e kemi bind që nuk duhet të jemi në zonën e kuqe”. Dmth çështje negociatash dhe bindjesh!”, ka thënë Ahmeti.

E këtë deklaratë nga i pari i Prishtinës nuk e ka pritur aspak mirë kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. Në reagimin e tij, Bahtiri i drejtohet Ahmetit duke i thënë që të merret me punët e Prishtinës pasi Mitrovica e ka kryetarin e saj.

“E lus kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, që të merret me punët e komunës së tij, sepse nuk i takon me u merr me komunën e Mitrovicës, pasi që mitrovicasit e kanë kryetarin e tyre që kujdeset për ta. Ai është mirë që të merret me komunën e tij, e cila është ngulfatur nga rastet me të infektuar me COVID-19”, ka thënë Bahtiri.

Kryeqyteti në rrethana normale duhet të jetë shembull për menaxhim të punëve komunale, por si duket kryetari Ahmeti ka tjera prioritete!”, ka thënë tutje Bahtiri.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu