Publicisti Adriatik Kelmendi, në një shkrim të tij në facebook, ka analizuar votat që i kanë marrur subjektet politike në zgjedhjet e 6 tetorit.

Kelmendi ka thënë se numri më i madh i votave për VV-në në zgjedhjet e fundit janë vota që dikur kanë qenë të PDK-së.

Ai i ka analizuar votat që i kishte Vetëvendosje dhe PDK në vitin 2014, duke thënë se rreth 50 mijë votues të PDK-së besohet se tashmë kanë votuar për partinë e Albin Kurtit.Postimi i plotë i tij:

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu