Dhomat e Specializuara kanë filluar një konferencë për të njoftuar lidhur me ecurinë e çështjes në rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kreut të PDK-së, Kadri Veseli, ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqit dhe shefit të grupit parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi që iu është konfirmuar aktakuza për krime të luftës.

Ndërsa po pritet që të vendoset a do të vazhdojnë të jenë në paraburgim apo jo, shkruaninFokus.

Mirëpo është ende herët që të dihet se cfarë do të ndodhë në këtë seancë, a do të kthehen apo jo në Kosovë, Thaci Veseli, Krasniqi e Selimi.

Kjo pritet të kuptohet në seancën e sotme.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu