Emisioni “Blic Intervieë me Astrit Gashin” prodhim ky i “Gazeta Blic” sonte fillon sezonin e radhës të intervistave, ku i ftuar është lideri i NISMA Socialdemokrate Fatmir Limaj.

Limaj duke komentuar humorin që ka nodhur me pragun e Nismës, ka theksuar se “derisa ne ishim të shqetësuar se çka po ndodh me ne, të tjerët relaksoheshin”.

I pari i Nismës i ka cilësuar si kreative, ato që ndodhnin në rrjetet sociale me pragun e Nismës.

Limaj ka theksuar se nuk ka ndodhur asnjëherë që të ketë zgjedhje me rezultat kaq të ngushtë.

Sipas tij, faktor tjetër që ka bërë që Nisma ta ketë shumë të vështirë ta kaloj pragun, është numri i madh i daljes së qytetarëve në zgjedhje, raporton Gazeta Blic.

Limaj për rezultatin e dobët të Koalicionit Nisma- AKR- PD, e ka “fajësuar” edhe numrin e madh të subjekteve politike dhe të ofertave të mëdha.

“Kanë qenë 5 oferta, dy për ndryshim, dy për vazhdim, dhe mbi 42 mijë votues, e ka zgjedhur të pestën. Ne kemi qenë në mesin e 4 gjigantëve, dhe ata njerëz janë praktikisht njerëz të besimit”, tha Limaj.

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu