Pak orë më parë u raportu se një person në Kosovë ishte infektuar nga koronavirusi, shkruan Reporteri.net.

Ndërkaq, QKUK kanë marrë menjëherë masat, dhe sipas analizave të fundit, rezultoi se rezultati i pacientes është negativ.

Pra, pas bërjes së analizave, është konfirmuar se rasti nuk ka të bëjë me virusin e shumëpërfolur.

Këtë e ka konfirmuar edhe QKUK përmes një njoftimi zyrtar në “Facebook”.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu